Medycyna estetyczna

Mezoterapia

Mezoterapia

Metoda ta jest wykorzystywana od lat w medycynie. Jako pierwszy zabieg mezoterapii wykonał w 1952 r. francuski lekarz dr Michel Pistor. W latach siedemdziesiątych metoda została powszechnie wykorzystywana do zabiegów medycyny estetycznej. Poprzez dostarczanie substancji aktywnych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca na ciele takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch, zapobiega się starzeniu skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu?

Mezoterapia jest metodą, która może zostać zastosowana zarówno w przypadku osób młodszych, obserwujących pierwsze objawy starzenia, jak i tych, u których procesy te są w stopniu zaawansowanym. Jest to zabieg stosunkowo mało inwazyjny, także polecany jest osobom, które chcą pozbyć się drobnych zmarszczek, bez stosowania bardziej radykalnych metod. Osoby szukające sposobu na poprawę jędrności i nawilżenia skóry również powinny wybrać tę technikę. Dużym atutem mezoterapii jest to, iż może być ona wykonywana zarówno miejscowo, jak i kompleksowo.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Procedura mezoterapii jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczamy odpowiednio dobrane koktajle witaminowe. Metoda jest praktycznie bezbolesna. Dla pacjentów z bardzo niskim progiem bólu istnieje możliwość znieczulenia poprzez aplikację kremu znieczulającego na 30 min. przed zabiegiem. Po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres ok. 2 dni, jednak nie wymagają domowej rekonwalescencji. Osobom, które wykonują zabieg po raz pierwszy i mają dodatkowo tendencję do występowania siniaków zaleca się wykonanie mezoterapii np. przed weekendem.

Jakimi preparatami wykonywana jest mezoterapia?

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego w skórze ulega znacznemu zmniejszeniu, przez co skóra traci swoją jędrność, staje się bardziej przesuszona i pojawiają się zmarszczki. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.

Dla pacjentów, którzy zauważyli znaczne zwiotczenie skóry proponujemy zabiegi mezolift, które mają na tyle skoncentrowane składniki aby w wyraźny sposób poprawiać jędrność skóry. Zabiegi mezolift bardzo dobre rezultaty przynoszą w skojarzonych terapiach z laserem Fraxel, rewitalizacją laserową lub peelingami chemicznymi.

Mezoterapia Warszawa

Jaka jest zalecana liczba zabiegów mezoterapii?

Pierwsza faza zabiegu – tzw. intensywna wymaga wykonania około 4 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni. Druga – tzw. podtrzymująca to ok. 2-3 zabiegi w roku. Ostateczna procedura (ilość, intensywność) w przypadku mezoterapii ustalana jest indywidualnie, w zależności od stanu skóry i oczekiwań pacjenta.

Jak pacjent powinien się przygotować do zabiegu mezoterapii?

W okresie przedzabiegowym – około 2 tygodnie – nie powinno się przyjmować aspiryny oraz leków, które obniżają krzepliwość krwi. Osoby z dużą podatnością na występowanie zasinień powinny w tym okresie stosować na obszarze zabiegowym, maści z witaminą K. Jeśli pacjent wykazuje się niskim progiem bólowym możliwe jest zastosowanie znieczulenia – poprzez krem znieczulający lub inne formy znieczulenia miejscowego.

Umów się na wizytę

 • objawy starzenia,
 • zła kondycja skóry,
 • blizny,
 • zmiany potrądzikowe,
 • cienie i worki pod oczami,
 • rozstępy,
 • cellulit.

Zabiegi mezoterapii skóry są szczególnie wskazane u osób narażonych na negatywny wpływ takich czynników, jak: zanieczyszczone powietrze, nadmierna ekspozycja na światło słoneczne, palenie tytoniu, alkohol, stres czy niewłaściwa dieta.

 • alergie,
 • ciąża,
 • cukrzyca (niewyrównana),
 • stany zapalne skóry,
 • opryszczka,
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców),
 • terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi,
 • choroba nowotworowa.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 250 zł 30 min Lekarz medycyny estetycznej, kosmetolog Tak Tak, miejscowe 3-5 dni

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności