Medycyna estetyczna

Nadpotliwość – toksyna botulinowa

Nadpotliwość - toksyna botulinowa

Leczenie nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej ma na celu zablokowanie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe w określonych miejscach. Polega na wykonaniu zastrzyków przy znieczuleniu miejscowym. Toksynę botulinową można stosować między innymi na okolicę stóp, dłoni oraz pach. Kuracja za pomocą botoksu przynosi zadowalające rezultaty.

Jak wygląda zabieg iniekcji toksyną botulinową?

Toksyna botulinowa wprowadzana jest za pomocą mikroigły pod skórę. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego zabieg jest praktycznie bezbolesny. O dawce botoksu decyduje lekarz, który dostosowuje ją do konkretnej terapii oraz indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Jak długo trwa zabieg podania toksyny botulinowej?

Zabieg podania toksyny botulinowej w przypadku nadpotliwości nie jest długi i trwa zwykle około pół godziny.

Rekonwalescencja po leczeniu nadpotliwości toksynę botulinową

Leczenie nadpotliwości z użyciem botoksu to zabieg bezpieczny, który nie jest inwazyjny, nie wymaga więc szczególnej rekonwalescencji. Zwykle Pacjent tuż po zabiegu może powrócić do normalnej aktywności. Przez 24 godziny nie zaleca się jednak podejmowania dużej aktywności fizycznej oraz spożywania alkoholu. Przez okres 2 tygodni nie jest także wskazane korzystanie z solarium oraz sauny.

Jak długo utrzymują się efekty po leczeniu toksyną botulinową?

Efekty leczenia toksyną botulinową utrzymują się zwykle przez okres od 4 do 12 miesięcy, co wynika z indywidualnej zdolności do regeneracji włókien unerwiających gruczoły potowe.

Efekty stosowania toksyny botulinowej w leczeniu nadpotliwości

W efekcie zastosowania botoksu następuje znaczne lub całkowite ograniczenie pocenia w obszarze, w którym przeprowadzony został zabieg. Dzięki temu możliwe jest uporanie się z problemem pocenia się stóp, pach i dłoni.

Jak często trzeba stosować toksynę botulinową, aby pozbyć się problemu nadpotliwości?

Zabieg z użyciem botoksu można wykonywać w odstępach od 4 do 6 miesięcy. O kwalifikacji danego pacjenta do zabiegu powinien zdecydować lekarz.

Umów się na wizytę

  • Nadpotliwość dłoni
  • Nadpotliwość stóp
  • Nadpotliwość pach
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
  • Miejscowe infekcje i uszkodzenia skóry
  • Alergia na składnik preparatu
  • Problemy z krzepliwością krwi

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
1 950 zł 30 min Lekarz medycyny estetycznej Tak Tak, miejscowe 2-3 dni

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności