Medycyna estetyczna

Nadpotliwość

Nadpotliwość

Nadmierna potliwość jest dolegliwością, która wywołuje duży dyskomfort, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Problem ten dotyczy bardzo wielu osób, stając się powodem złego samopoczucia i wpływając negatywnie na kontakty społeczne. Nadpotliwość najczęściej objawia się mokrymi dłońmi, podeszwami stóp oraz pach. Może być przyczyną powstawania problemów skórnych w postaci infekcji grzybiczych lub bakteryjnych.Nadmierne pocenie wywołane jest nadczynnością gruczołów potowych odpowiedzialnych za regulację temperatury ciała, które stają się zbyt aktywne również wtedy, gdy nie wymaga tego termoregulacja.

Przyczyny nadpotliwości

Nadmiernapotliwość najczęściej ma charakter pierwotny i występuje bez konkretnej przyczyny. Pocenie dotyczy wtedy jednej lub kilku części ciała – głównie dłoni i okolic pod pachami. Nadpotliwość o charakterze wtórnym związana jest ze współistniejącą chorobą, na przykład przewlekłą infekcją, chorobą endokrynologiczną, nowotworową czy chorobą serca. Nadmierne pocenie bardzo często towarzyszy menopauzie. Wystąpienie problemu mogą też powodować niektóre leki. Przed rozpoczęciem leczenia niezbędna jest więc konsultacja lekarska, dzięki której będzie możliwe wdrożenie odpowiedniej metody leczenia nadpotliwości.

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość można skutecznie leczyć poprzez innowacyjne zabiegi, które są bezpieczne i szybko przynoszą oczekiwane efekty.

MiraDry

Skuteczna metoda leczenia nadpotliwości pach, polegająca na precyzyjnym emitowaniu dawek wiązki elektromagnetycznej w tkankę miękką dołu pachowego. Gruczoły potowe w tej okolicy, na skutek znacznego podgrzania, są eliminowane i nie ulegają regeneracji.

Toksyna botulinowa

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej, czyli botoxu, powoduje zablokowanie nerwów aktywujących gruczoły potowe. Zabieg można wykonać praktycznie na każdą część ciała, jednak najczęściej toksynę botulinową wstrzykuje się w okolice pach, dłoni oraz stóp. Uzyskany rezultat utrzymuje się przez co najmniej kilka miesięcy.

SlimLipo3D

Metoda laserowego leczenia nadpotliwości, polegająca na rozpuszczeniu laserem i odessaniu gruczołów potowych. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Pozwala skutecznie pozbyć się problemu nadpotliwości w okolicach pach.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone