--

Medycyna estetyczna

Peeling lekarski

Peeling lekarski

Oferujemy Państwu kolejny sposób na szybką odnowę skóry. Złuszczanie naskórka jest niezbędnym elementem pielęgnacji skóry bez względu na wiek.

Nastolatkowie korzystają ze złuszczania by odblokować pory, dwudziestolatkom pomaga zachować gładką cerę a osobom po trzydziestym roku życia złuszczanie poprawia i ujednolica koloryt skóry oraz redukuje pojawiające się już zmarszczki.

Wraz z upływem czasu skóra starzeje się i wiotczeje. W tym okresie złuszczanie ma za zadanie stymulować odnowę komórek.

W trakcie zabiegu, zwanego eksfoliacją, można wyregulować proces nadmiernego przetłuszczania, spłycić blizny i drobne zmarszczki, ściągnąć pory. Peeling lekarski można także wykonywać profilaktycznie aby zapobiec tworzeniu się zmarszczek i opóźnić procesy starzenia.

Intensywny peeling lekarski

To nowoczesny kosmetyk posiadający silne działanie depigmentacyjne. Dzięki kuracji tym preparatem możliwe jest pozbycie się plam barwnikowych, ponadto skóra odzyskuje swoją gładkość i utracony blask. Program kuracji uzależniony jest od potrzeb pacjenta oraz fototypu jego skóry.

Jakie jest działanie preparatu ?

Mechanizm działania tego kosmetyku polega na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę – enzymu, który ma kluczowe znaczenie w procesie formowania się melaniny.

Właściwości

Kuracja jest najskuteczniejsza spośród wszystkich kuracji depigmantacyjnych dostępnych obecnie na rynku.

Kosmetyk zawiera składniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu, nie posiada w swoim składzie natomiast substancji o działaniu keratolicznym. Kuracja COSMELANEM jest niezwykle skuteczna w przypadku wystąpienia przebarwień hormonalnych typu melasma, chloasma a także wyraźnie rozjaśnia małe plamki na skórze takie jak piegi, przebarwienia posłoneczne oraz znamiona barwnikowe. Zabiegi są niezwykle bezpieczne, mogą być wykonywane o każdej porze roku bez względu na fototyp i rodzaj skóry pacjenta. Dodatkowym atutem tego zabiegu jest regulacja wydzielania łoju przez skórę, zwężenie porów oraz stymulacja odnowy kolagenu.

Rezultaty

Już w tydzień po rozpoczęciu kuracji stan skóry ulega znacznej poprawie. Czas trwania leczenie uzależniony jest od typu skóry. W przypadku ciemnej karnacji ( fototyp IV i V) plamy barwnikowe znikają po mniej więcej 8 do 10 dni. Osoby posiadające jaśniejszą skórę (fototyp I, II oraz III) zanik plam występuje pomiędzy 8 a 21 dniem.

Stopień znikania plam

Kuracja jest bardzo skuteczna. 99% przypadków, w których została ona zastosowana, zanotowało zmniejszenie się intensywności zabarwienia plam o 95%.

Zasady kuracji

Pierwsza wizyta jest wizytą informacyjną, podczas której pacjent zostaje poinformowany o zasadach działania i etapach zabiegu, któremu ma zamiar się poddać. Po wykonaniu zabiegu terapia jest kontynuowana w warunkach domowych. Pod żadnym pozorem terapia nie może zostać przerwana. Jeśli tak by się stało przebarwienia mogą się ponownie pojawić na skórze. Terapia tym preparatem jedynie przerywa tendencję do hiperpigmentacji, a nie ją eliminuje. W trakcie kuracji nie można również stosować żadnych innych środków wybielających lub złuszczających, ponieważ planowany efekt kuracji może nie zostać osiągnięty. Wizyty kontrolne przeprowadzane są 8, 15 oraz 30 dni po wykonaniu zabiegu.

Przebieg zabiegu

Po dokładnym oczyszczeniu skóry z resztek makijażu, lekarz stosuje specjalistyczny płyn, który ma za zadanie odtłuścić skórę oraz usunąć z jej powierzchni martwe komórki. Czynność ta umożliwia dokładniejszą penetrację warstw skóry za pomocą aktywnego preparatu zawartego w kosmetyku.
Jest on nakładany w formie maseczki koloru musztardowego i ma za zadanie eliminowanie plam pigmentowych. Pacjent po nałożeniu maseczki udaje się do domu, by tam kontynuować kurację. W zależności od fototypu skóry pacjent zmywa maseczkę w czasie 5 do 8 godzin. Zabieg powinien być wykonywany po południu lub w dniu wolnym od pracy.

Kuracja domowa

Krem stosowany w domu, wspomaga usunięcie przebarwień, pomaga również regulować nadmierne wydalanie łoju przez skórę, zamyka pory oraz zapobiega hiperpigmentacji utrwalając tym samym efekt zabiegu. Ważnym składnikiem kremu jest filtr przeciwsłoneczny, który zabezpiecza skórę przed promieniowaniem w trakcie trwania kuracji. Krem Cosmelan 2 powinien być stosowany według zaleceń lekarza. Ostatnim preparatem stosowanym już po zabiegu jest krem intensywnie odżywiający i nawilżający. Uzupełnia on terapię oraz nadaje skórze gładkość i elastyczność.

Skóra po zabiegu

W przypadku skóry bardzo wrażliwej, w trakcie pierwszych dwóch dni po wykonaniu zabiegu, może ona być zaczerwieniona. Pacjent może również odczuwać uczucie napięcia oraz pieczenia. By zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości, pacjent może częściej stosować krem.
Oprócz tego, codziennie rano, przed wyjściem z domu na skórę powinien być aplikowany krem z wysokim filtrem słonecznym.

Proponujemy zabiegi z wykorzystaniem:

KWASU MIGDAŁOWEGO

Kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas otrzymywany przez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada działanie REWITALIZUJĄCE, BAKTERIOBÓJCZE I ODBARWIAJĄCE. Alfa – hydroksykwas, czyli po prostu kwas migdałowy, otrzymywany jest przez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Działa na skórę rewitalizująco, bakteriobójczo oraz odbarwiająco.

PEELING MIGDAŁOWY

By zapewnić maksimum bezpieczeństwa naszym pacjentom Mandel peel wykonywany jest przez lekarza. Można go wykonywać o każdej porze roku i przeznaczony jest dla każdego fototypu skóry. Peeling migdałowy jest niezwykle bezpieczny, nie zawiera żadnych substancji fotouczulających, dlatego nie powoduje przebarwień.

Atutem tego zabiegu jest również bezbolesność i krótki czas trwania – zaledwie 20 minut. Peeling migdałowy oczyszcza skórę i znacznie poprawia jej kondycję.

Zobacz również laserowe usuwanie zmian pigmentowych

Jak działa?
  • Peeling migdałowy spłyca niewielkie zmarszczki,
  • znacznie ogranicza melazmę
  • rozjaśnia powierzchowne i pozapalne przebarwienia skóry,
  • reguluje łojotok skóry,
  • poprawia kondycję skóry trądzikowej z zaskórnikami, zmianami ropnymi i zapalnymi – NOWOŚĆ !!!
Kiedy poddać się zabiegowi?

Najczęstsze wskazania to:

  • przebarwienia pozapalne, piegi oraz dyschromie, melazma (co 15-21 dni)
  • fotostarzenie się skóry, blizny potrądzikowe oraz trądzik, a także skóra łojotokowa ( w tych przypadkach zabiegi powinny być powtarzane co 5-7 dni).
Po zabiegu:

Łuszczenie skóry jest niewielkie, prawie niewidoczne lub w ogóle nie występuje. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych Mandel Peel nie wyklucza pacjenta z aktywnego życia. By osiągnąć najlepsze efekty, zaleca się wykonanie 6-8 zabiegów.

Dużą zaletą tego peelingu jest to, iż jego wykonanie jest możliwe zarówno latem, podczas upałów, jak i zimą, podczas mrozów.

KWASU GLIKOLOWEGO

Kwas glikolowy ma wiele zalet. Jego największym plusem jest to, iż potrafi rewitalizować skórę w każdym wieku. Dzięki jego zastosowaniu skóra przesuszona odzyskuje prawidłowy stopień nawilżenia, a co za tym idzie staje się bardziej miękka. Także w przypadku cery tłustej, o rozszerzonych porach, z widocznymi bliznami potrądzikowymi, kwas glikolowy potrafi zdziałać cuda. Taka skóra rozjaśnia się i nabiera delikatnego odcienia.

Ten rodzaj kwasu dostępny jest w różnych stężeniach. Każdorazowo zabieg wykonywany jest po konsultacji mającej na celu wyłuszczenie problemów skóry i dobór odpowiedniego stężenia preparatu:

  • 15% kwas glikolowy – ma działanie nawilżające, delikatnie złuszcza; stosowany jest do regeneracji i odnowy skóry; pobudza aktywność fibroblastów
  • 15% kwas glikolowy ma intensywne działanie nawilżające oraz delikatne działanie złuszczające. Tego typu preparat wspomaga regenerację i odnowę skóry, dzięki pobudzaniu aktywności fibroblastów,
  • 20%-35% kwas glikolowy – nawilża; oczyszcza; daje efekt powierzchniowego peelingu,
  • 50%-70% kwas glikolowy – pobudza procesy regeneracyjne; złuszcza naskórek,
  • Przy regularnym stosowaniu takich preparatów grubość skóry właściwej zwiększa się o około 25%.

Najwyższe stężenia 50%-70% silnie pobudzają procesy regeneracyjne skóry oraz złuszczają naskórek.

Regularne stosowanie kwasu glikolowego ma doskonały wpływ na skórę właściwą – prowadzi do zwiększenia jej grubości o ok. 25%, nie wywołując przy ty stanu zapalnego.
Przy długotrwałym stosowaniu preparatów wykonanych na bazie kwasu glikolowego ( ok. 6 miesięcy i dłużej) skóra się uelastycznia dzięki odbudowie włókien sprężystych. Jednocześnie skóra produkuje zwiększone ilości włókien kolagenowych oraz mukopolisacharydów, co w efekcie znacznie spłyca zmarszczki i poprawia kondycję skóry.

Zastosowanie
  • nawilżenie skóry suchej i atopowej,
  • nawilżenie skóry przesuszonej będącej następstwem zmian chorobowych,
  • przyspieszenie odnowy komórkowej,
  • zmiękczenie i wygładzenie skóry,
  • poprawa kolorytu skóry,
  • redukcja zmarszczek,
  • spłycenie blizn,
  • oczyszczenie skóry z trądzikiem grudkowo-krostkowym,
  • oczyszczenie skóry z zaskórników.
GlyKopeel

W skład peelingu wchodzą:

  • kwas glikolowy – o działaniu silnie złuszczającym,
  • kwas łojowy – o działaniu depigmentacyjnym,
  • ekstrakt z mącznicy lekarskiej – jw.,
  • ekstrakt z morwy białej – o działaniu optymalizującym i łagodzącym podrażnienia,
  • witaminy A, C, E – jw.

Trzy rodzaje stężenia:

  • GlyKopeel 70%
  • GlyKopeel 50%
  • GlyKopeel 20%

– w zależności od rodzaju cery, zmian.

GlyKopeel i Peeling Migdałowy – są to zabiegi, które bez obaw mogą być wykonywane przez cały rok, bez ryzyka wystąpienia przebarwień.

KWASU TRÓJCHLOROWOOCTOWEGO (TCA)

Peeling TCA polega na nałożeniu na skórę jednej, lub kilku warstw roztworu w celu dokonania kontrolowanego poparzenia chemicznego. Wykonanie tego typu zabiegu wiąże się z uczuciem dyskomfortu oraz kilkuminutowym pieczeniem skóry, objawy te ustępują w ciągu 2-3 minut.

Przez kilka dni po zabiegu skóra nabiera ciemnego kolorytu, staje się nabrzmiała, po czym naskórek pęka i zaczyna się łuszczyć, odsłaniając świeżą skórę. Nie pojawiają się przy tym żadne strupki, ani krwawienie. W trakcie tego procesu pacjent nie odczuwa również bólu. Po wykonaniu zabiegu skóra potrzebuje ok. 2-3 dni na regenerację. W przypadku zastosowania głębszego peelingu z większymi zmianami proces ten wydłuża się do 6-7 dni.

Każdorazowo schemat zabiegów dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Standardowo najlepsze rezultaty osiągane są przy wykonaniu 4-8 zabiegów, w odstępach co 2-4 tygodnie.

Po wykonaniu pacjent może odczuwać dyskomfort, taki jak mrowienie, suchość skóry oraz świąd. Towarzyszące temu zabiegowi zaczerwienienie oraz podrażnienie skóry ustępują zazwyczaj w ciągu 24 godzin. Przez kilka kolejnych dni skóra może się łuszczyć, błyszczeć i mieć lekko brązowe zabarwienie oraz być napęczniała. Są to normalne reakcje skóry i będą ustępować wraz z procesem gojenia się.

Umów się na wizytę

  • zmarszczki,
  • zaskórniki,
  • przebarwienia,
  • starzenie się skóry,
  • zmiany wywołane czynnikami środowiskowymi,
  • Postępujące wiotczenie skóry,
  • Wystąpienie plam soczewicowatych,
  • Wystąpienie rogowacenie starczego,
  • Blizny pourazowe, blizny potrądzikowe,
  • Wystąpienie trądziku grudkowo – krostkowego
  • skóra sucha i atopowa,
  • łojotok skóry,
  • zmiany ropne i zapalne
  • opryszczka,
  • alergie skórne,
  • terapia retinoidami.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
od 300 zł 20 min Lekarz medycyny estetycznej, kosmetolog Nie Nie 3-10 dni




Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności