Medycyna estetyczna

Powiększanie ust

Powiększanie ust

Delikatna struktura ust sprawia, że efekty upływającego czasu są tutaj widoczne bardzo szybko – w wyniku utraty wody usta zwężają się i tracą kolor, a skóra wiotczeje. Prowadzi to do powstawania zmarszczek wokół warg. Zdarza się również asymetryczny kształt warg występujący jako cecha wrodzona lub nabyta w wyniku urazów. Remedium na te problemy są zabiegi wypełniania oraz powiększania ust.

Na czym polega zabieg?

W naszych klinikach w Warszawie i Pruszkowie wykonujemy zabieg powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego podawanego bezpośrednio w obszar czerwieni wargowej. Korzystamy z szerokiej gamy preparatów renomowanych producentów wytwarzanych na bazie syntetycznego, wolnego od zanieczyszczeń, atestowanego kwasu hialuronowego. Dostępne są produkty o różnej gęstości oraz stężeniu, a wybór jednego z nich dokonywany jest przez lekarza indywidualnie dla konkretnego pacjenta, na podstawie analizy jego skóry oraz poznania oczekiwań, jakie ma wobec zabiegu.

Komu polecany jest zabieg powiększania ust?

Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym można zwiększyć objętość ust, delikatnie skorygować ich kształt, nawilżyć, podnieść opadające kąciki. Wypełnianie i modelowanie stosowane jest w przypadku takich problemów estetycznych, jak niesymetryczne usta, dysproporcje między górną a dolną wargą czy inne asymetrie w ich budowie. U osób w bardziej zaawansowanym wieku wypełnienie ust stanowi sposób przeciwdziałania efektom starzenia się skóry. Po zabiegu powiększania usta są pełniejsze i lepiej nawilżone, ich kontury wyraźniej zarysowane, a twarz nabiera młodszego wyglądu.

Jak przebiega zabieg i rekonwalescencja?

Zabieg trwa ok. 10 minut i polega na wstrzyknięciu w obszar tzw. czerwieni wargowej przy pomocy bardzo cienkiej igły lub kaniuli niewielkich porcji krystalicznie czystego żelu. Pozwala to na precyzyjne i delikatne wymodelowanie kształtu ust. Wiążąc wodę zawartą w skórze stopniowo zwiększa on swoją naturalną objętość, co w efekcie powoduje powiększenie ust, które wyglądają pełniej, zdrowo i naturalnie. Efekt zabiegu utrzymuje się przez okres koło 6 miesięcy, stopniowo zanikając. Po tym czasie kwas hialuronowy może być bezpiecznie podany ponownie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – za pomocą kremu lub w znieczuleniu dentystycznym.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się reakcje typowe dla każdej iniekcji – obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, a także ból i swędzenie oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę.

W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz wysiłku fizycznego, a także dotykania i masowania miejsc iniekcji.

Umów się na wizytę

 • Zbyt wąskie usta
 • Opadnięte kąciki ust
 • Utrata pigmentacji ust
 • Dysproporcja między dolną i górną wargą
 • Asymetria ust
 • Oznaki starzenia w okolicy ust
 • Skłonność do pierzchnięcia ust
 • ciąża i karmienie piersią,
 • trwająca miesiączka,
 • opryszczka lub inne stany zapalne skóry w obszarze iniekcji,
 • miejscowe uszkodzenia skóry ust i ich okolic,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • porfiria, epilepsja, nowotwory.

Efekty zabiegu

Powiększanie ust Warszawa
Powiększanie ust
większe ust w Warszawie

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
1 250 zł 30 min Lekarz medycyny estetycznej Tak Tak, miejscowe lub stomatologiczne 3-5 dni

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności