Regenera

Medycyna estetyczna

Leczenie wypadania włosów – autologicznym przeszczepem komórek

System wykorzystujący autologiczny przeszczep komórek

W pewnym okresie życia łysienie androgenowe dotyka ok. 70% mężczyzn i ok. 40% kobiet. Zakładając, że w przypadku mężczyzn taki proces jest zjawiskiem fizycznym, akceptowanym społecznie, to w przypadku kobiet wygląda to nieco inaczej. U tej części społeczeństwa jest to stosunkowo obciążający problem – zarówno pod względem estetycznym, jak i psychologicznym. Istnieje jednak skuteczna metoda redukcji tego problemu. Jest to innowacyjny system wykorzystujący autologiczny przeszczep komórek, który przynosi spektakularne efekty.

Czym jest system wykorzystujący autologiczny przeszczep komórek?

To system wykorzystujący autologiczny przeszczep komórek. W praktyce oznacza to, że pacjent, który poddawany jest zabiegowi, jest jednocześnie dawcą oraz biorcą. Całość procedury wykonywana jest podczas pojedynczej sesji. Miejsca poddane działaniu tej metody są stymulowane przy pomocy komórek progenitorowych i czynników wzrostu, które zostały uzyskane z miejsca wyznaczonego jako odpowiedniego do pobrania przeszczepu. Specjalnie opracowana technika została opracowana podczas badań klinicznych. Poprzez odpowiednio ukierunkowany proces mechaniczny oraz filtrację, możliwe jest uzyskanie wysokiej koncentracji komórek progenitorowych i pozostałych elementów prekursorowych (np. komórek macierzystych). Zawiesina pozyskiwana poprzez system ma udowodnione działanie regenerujące tkanki.

Jak wygląda zabieg?

Procedura nie jest zabiegiem skomplikowanym. Całość procedury trwa zazwyczaj około 20-30 minut. Pierwszym etapem jest pobranie niewielkiej biopsji z linii włosów na karku pacjenta. Pozyskiwane są 1-3 wycinki o średnicy 2,5 mm. Ta część procesu jest dla pacjenta całkowicie bezbolesna. Miejsce biopsji poddawane jest znieczuleniu przy pomocy lidokainy. Małe wymiary wycinków skóry umożliwiają gojenie się ran w sposób samoistny. Wybór miejsca biopsji nie jest przypadkowy. To właśnie tam występuje obszar, który pozostaje najmniej podatny na łysienie androgenowe.

Kolejny etap zabiegu to stworzenie zawiesiny, zawierającej komórki progenitorowe, czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Elementy te zostają wyizolowane z tkanki pobranej wcześniej od pacjenta. Stworzony preparat zostaje wstrzyknięty w skórę głowy pacjenta (na zasadzie mezoterapii), w okolice mieszków włosowych. Ma to zainicjować w nich procesy naprawcze.

Czy zabieg jest jednorazowy czy należy go powtarzać?

Jest to zabieg jednorazowy. Z ponad trzyletnich obserwacji klinicznych wynika, że zabieg można powtórzyć po 2-3 lata. Łysienie androgenowe jest chorobą postępującą i nie jesteśmy jej w stanie całkowicie zatrzymać. Przy pomocy tej metody jesteśmy jednak w stanie znacząco ją spowolnić a nawet odwrócić ten proces powodując odrost utraconych włosów.

Kiedy pacjent może się spodziewać pierwszych efektów?

Pierwsze efekty obserwujemy po 30-60 dniach. Jest to jednak uzależnione od zdolności regeneracyjnej indywidualnych pacjentów.

Czy to jest zabieg dla wszystkich, których dotyka problem łysienia?

Jak w każdej terapii w medycynie należy dobrze zdiagnozować pacjenta zanim zaoferujemy jakiekolwiek leczenie. Nie jest to z pewnością zabieg dla osób zupełnie pozbawionych włosów i mieszków włosowych. Takim pacjentom zazwyczaj zalecam przeszczep jeśli nadal chcą być właścicielami bujnej fryzury. Jest to jednak zabieg, który przy znacznie przerzedzonych włosach przynosi fantastyczne efekty kliniczne.

Umów się na wizytę

 • Łysienie androgenowe u mężczyzn
 • Łysienie androgenowe u kobiet
 • Przerzedzenie włosów
 • Wypadanie włosów
 • Osłabienie włosów
 • Zaburzenia dermatologiczne skóry głowy
 • Uczulenie na środek używany do znieczulenia miejscowego
 • Choroby autoimmunologiczne i ogólnoukładowe
 • Aktywne i przebyte choroby nowotworowe
 • Antybiotykoterapia
 • Zażywanie leków rozrzedzających krew
 • Wypadanie włosów o podłożu psychologicznym
 • Ciąża i karmienie piersią

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
5 800 zł 6 000 zł 30 min-1h Lekarz medycyny estetycznej Nie Tak, miejscowe 2 dni

Efekty zabiegu

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności