Umów się na wizytę

Modelowanie sylwetki

Redukcja tkanki tłuszczowej

Pozbycie się nagromadzonej tkanki tłuszczowej może być bardzo dużym wyzwaniem, nawet pomimo stosowania diety oraz regularnych ćwiczeń. Nadmiar tkanki tłuszczowej może być widoczny w różnych partiach ciała, powodując dyskomfort w codziennym życiu. Wraz z wiekiem walka z nadprogramowymi kilogramami staje się coraz trudniejsza, co prowadzi do frustracji i niekorzystnie wpływa na samoocenę. Osoby borykające się problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej mogą skorzystać z nowoczesnych metod redukcji tkanki tłuszczowej oraz modelowania sylwetki, dzięki którym można poprawić kontur ciała oraz elastyczność skóry. Okolice najczęściej poddawane zabiegowi to brzuch, uda, pośladki, biodra, plecy czy podbródek. Profesjonalne zabiegi poprzedzone konsultacją zapewniają satysfakcjonujące rezultaty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej, pięknej skóry i lepszego samopoczucia.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – przyczyny gromadzenia się tłuszczu w organizmie

Tkanka tłuszczowa jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale jego nadmierne gromadzenie się powoduje dyskomfort, frustrację i może być szkodliwe dla zdrowia. Przyczyny gromadzenia się tłuszczu w organizmie są bardzo zróżnicowane. Do najczęstszych powodów należą czynniki genetyczne oraz względy biologiczne. Kobiety mają bardziej rozbudowaną tkankę tłuszczową niż mężczyźni, za co odpowiada żeński hormon estrogen, który powoduje wzmożoną produkcję tłuszczu. Częstymi przyczynami odkładania się tłuszczu są ponadto: niewłaściwe odżywianie, zaburzenia gospodarki hormonalnej, a także niewystarczająca ilość ruchu.

Wiele osób boryka się z problemem nadmiaru tkanki tłuszowej ze względu na choroby i stosowanie niektórych leków. Kobiety mają problem z dodatkową tkanką tłuszczową po ciąży oraz w okresie menopauzy, kiedy zmienia się proces przemiany materii.

Miejsca odkładania się tłuszczu są inne u kobiet i mężczyzn. Kobiety powiększają tkankę tłuszczową głównie w dolnych partiach ciała – na brzuchu, biodrach i pośladkach, natomiast mężczyźni zyskują dodatkowe kilogramy zwykle na brzuchu i w górnej części ciała.

Redukcję tkanki tłuszczowej warto rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych i wprowadzenia regularnych ćwiczeń. Zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej pomagają pozbyć się nadmiaru tłuszczu z miejsc, z których bardzo trudno jest usunąć nadprogramowe centymetry, jak brzuch, ramiona, uda, pośladki czy plecy. Nowoczesne zabiegi odchudzające pozwalają bezpiecznie oraz skutecznie pozbywać się uciążliwej tkanki tłuszczowej, odmładzając ją i ujędrniając.

Zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej

Zastosowanie nowoczesnych zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej umożliwia skuteczne pozbycie się komórek tłuszczowych i walkę z rozstępami oraz cellulitem. W Klinice Elite oferujemy bogatą gamę innowacyjnych zabiegów redukujących nadmiar tkanki tłuszczowej. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo pacjentów, proponując rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wśród dostępnych metod umożliwiających usuwanie tkanki tłuszczowej znajdują się zabiegi z użyciem lasera, fal radiowych czy dwutlenku węgla. Wszystkie zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej przeprowadzane są pod okiem doświadczonych specjalistów dostosowujących rodzaj oraz ich liczbę do potrzeb każdego pacjenta.

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności