Modelowanie sylwetki
i-lipo
Wykorzystywana podczas zabiegu wiązka lasera o długości fali 650-660 nm wywołuje w obrębie komórek tłuszczowych określoną reakcję chemiczną. Zawarte w nich triglicerydy są rozbijane na glicerol oraz wolne kwasy tłuszczowe. Powstające produkty metabolizmu są transportowane są poprzez układ limfatyczny, a następnie zamieniane na energię. I-lipo działa selektywnie. Działa tylko na komórki tłuszczowe, nie powodując uszkodzeń tkanek i naczyń krwionośnych znajdujących się w ich sąsiedztwie. Podczas zabiegu dodatkowo wykorzystany zostaje laser biostymulacyjny, który umieszczany jest w rejonie węzłów chłonnych. Stymuluje on układ limfatyczny odpowiadający za odprowadzenie z organizmu zawartości komórek tłuszczowych.
Światło zimnego lasera i-lipo głęboko przenika warstwy skóry i kieruje się na mitochondria komórek tłuszczowych, które otrzymują chemiczny sygnał do rozpadu. Efekty tego procesu można zobrazować porównując dojrzałe winogrona z rodzynkami. Już w trakcie trwania zabiegu komórki uwalniają triglicerydy i widocznie zmniejsza się ich rozmiar. Proces przypomina wysuszanie winogron.
Jak wygląda zabieg i-lipo?
Zabieg i-lipo wykonywany jest za pomocą czterech głowic, które emitują wiązki laserowe. Są one przykładane na okolicę poddawaną zabiegowi. Dodatkowo na najbliżej zlokalizowanych węzłach chłonnych umieszczone zostają głowice z laserem biostymulacyjnym. Pacjentowi podczas zabiegu nie towarzyszy żaden ból. Wystąpić może jedynie uczucie ciepła. Czas trwania zależy od wielkości obszaru, na którym wykonywana jest procedura. Standardowo wynosi on od 10-40 minut.
Na jakich partiach ciała można wykonać i-lipo?
Zabieg i-lipo oprócz typowych okolic występowania nadmiaru tkanki tłuszczowej takich jak uda, brzuch czy boki idealnie sprawdza się również na partiach ramion, łydek, pleców, klatki piersiowej u mężczyzn czy też podbródka.
Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu i-lipo?
Bezpośrednio po każdej sesji i-lipo pacjent obserwuje utratę centymetrów w obwodzie. Końcowy efekt zabiegu obserwujemy 3-4 tyg. po ostatniej sesji i-lipo.
Ile zabiegów i-lipo należy wykonać?
Zalecana jest sesja 6-8 zabiegów w odstępach 3 dniowych.
Z jakimi zabiegami można łączyć i-lipo?
I-lipo przynosi bardzo dobre rezultaty jako zabieg samodzielny. Pacjentom ze złożonym problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej lub cellulitu, procedurę i-lipo można łączyć z zabiegami drenująco ujędrniającymi SPM, antycellulitowymi LipoShock lub Body Mix. Po zabiegu wskazany jest wysiłek fizyczny, usprawniający metabolizm uwolnionych triglicerydów. Dzięki dużej ilości metod i urządzeń dostępnych w naszym gabinecie możemy stworzyć dla Państwa indywidualny program zabiegów.
- Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu
- Nadmiar tkanki tłuszczowej na ramionach
- Nadmiar tkanki tłuszczowej na udach
- Nadmiar tkanki tłuszczowej na pośladkach
- Ginekomastia
- Chęć wymodelowania sylwetki
- ciąża
- epilepsja
- choroby nowotworowe
- zioła i leki światłouczulające
- metalowe, silikonowe implanty (bezpośrednio w miejscu zabiegu)
- problemy dermatologiczne skóry
- choroby układu krążenia np. zakrzepica
- choroby autoimmunologiczne
Cena zabiegu
Koszt zabiegu | Orientacyjny czas trwania zabiegu | Kto wykonuje zabieg? | Inwazyjny | Znieczulenie | Czas rekonwalescencji |
200zł | 30min | Kosmetolog, fizjoterapeuta | nie | nie | brak |