Modelowanie sylwetki
Karboksyterapia - nieinwazyjny zabieg do walki z tkanką tłuszczową, cellulitem, rozstępami, zwiotczałą skórą i zmarszczkami
Karboksyterapia to zabieg, który znalazł szerokie zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej, stanowiąc remedium na wiele defektów skórnych, w tym tych najbardziej problematycznych tj. cellulit, rozstępy, nadmiar tkanki tłuszczowej, czy też mało jędrna i zwiotczała skóra, zmarszczki, a nawet wypadanie włosów.
Dużą zaletą karboksyterapii jest jej wielokierunkowość, skuteczność oraz szybki efekt, przy niewielkim koszcie zabiegów. Pacjenci zazwyczaj już po dwóch zabiegach karboksyterapii (w niektórych przypadkach nawet po jednym) zauważają znaczące zmiany w wyglądzie skóry. Stąd coraz częściej karboksyterapia jest wybierana, jako zamiennik bardziej inwazyjnych i droższych zabiegów odmładzających i wyszczuplających.
Karboksyterapia - jak wygląda zabieg?
Karboksyterapia to zabieg, który polega na kontrolowanym, podskórnym lub śródskórnym podaniu sterylnego dwutlenku węgla, za pomocą mikro nakłuć. Cała procedura zazwyczaj odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia (najczęściej w postaci pistoletu), które dokonuje iniekcji skórnych na odpowiedniej głębokości, przy jednoczesnej kontroli ciśnienia i ilości wprowadzanego gazu. Dwutlenek węgla można również wprowadzić do skóry za pomocą igły i cewnika z gazem.
Jak zabieg karboksyterapii działa na skórę?
Karboksyterapię wykonuje się różnych partiach ciała i twarzy. Zabieg ma wielokierunkowe działanie – poprawia krążenie w tkankach, zwiększa elastyczność skóry, wygładza ją i ujędrnia, redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, może być także zastosowany jako finalna korekta efektu liposukcji.
Wprowadzony w skórę dwutlenek węgla, wzbudza w niej pozorne “niedotlenienie”, stąd organizm, aby naprawić ten stan, zwiększa mikrokrążenie i przepływ krwi, a także podaż składników odżywczych i tlenu do obszaru, który poddawany jest terapii. Dochodzi także do stymulacji odnowy komórek, a także usprawnia cyrkulacji chłonki, co powoduje redukcję obrzęków.
Po podaniu CO2 w skórze pojawia się również kontrolowana reakcja zapalna, co już po pierwszym zabiegu rozpoczyna zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny, która jest kontynuowana w podczas kolejnych zabiegów. Skóra poddana karboksyterapii staje się elastyczna, wygładzona, odmłodzona i grubsza. Poprawia się mikrokrążenie w tkankach, a komórki skóry są lepiej odżywione i odbudowane.
Karboksyterapia doskonale sprawdza się w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Podany do tkanek dwutlenek węgla przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza komórki tłuszczowe. Zwiększa się ukrwienie w tkankach, co prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, a następnie wydalenia wyodrębnionej tkanki tłuszczowej. Proces ten nie tylko wyszczupla wybrane partie ciała, ale co ważne, redukuje cellulit oraz wygładza i ujędrnia skórę.
Karboksyterapia jest w szczególności wskazana w przypadku:
- leczenia cellulitu,
- zmniejszenia rozstępów,
- konturowania i wyszczuplenia wybranych partii ciała (uda, biodra, brzuch)
- ujędrnienia zwiotczałej skóry (podbródek, szyja, dekolt, wewnętrzna strona ud, ramiona),
- nadmiernego wypadania włosów,
- jako uzupełnienie po zabiegach liposukcji,
- redukcji drobnych zmarszczek,
- terapii źle gojących się ran i przerosłych blizn,
- choroby Raynaud’s i choroby Bürgera,
- wspomagająco w terapii niektórych objawów łuszczycy.
Karboksyterapia - w których partiach można wykonać zabieg?
- owłosiona skóra głowy – wzmocnienie cebulek włosów i zapobieganie ich wypadaniu
- skóra pod oczami i kurze łapki- redukcja cieni pod oczami, wałeczków pod dolną powieką z tkanką tłuszczową, pogrubienie naskórka i redukcja zmarszczek
- skóra twarzy, szyi i dekoltu- redukcja zmarszczek poprzez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia
- podbródek – redukcja tkanki tłuszczowej i pobudzenie syntezy kolagenu
- brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki – redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu
- dłonie – regeneracja skóry i poprawa kolorytu
- blizny i rozstępy- regeneracja tkanek i redukcja widoczności defektów.
Karboksyterapia - z czym łączyć?
Karboksyterapię można wykonywać jako samodzielną kurację lub łączyć z innymi zabiegami medycznymi i kosmetologicznymi. Celem ustalenia optymalnych kuracji zalecamy bezpłatne konsultacje z kosmetologiem, pielęgniarką lub fizjoterapeutą.
Dla przykładu, w terapiach redukujących tkankę tłuszczową i cellulit, karboksyterapię zalecamy w połączeniu z zabiegami masażu podciśnieniowego SPM lub Body Mix oraz Liposhock emitującego falę akustyczną. Karboksyterapia przyspiesza i optymalizuje efekty zabiegu liposukcji laserowej Slim Lipo.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg daje odczucia zbliżone do ukąszenia komara lub zabiegu akupresury. Igiełki są bardzo cienkie, a maszyna generująca nakłucia może pracować szybko i z ciśnieniem ok. 4,5 Bara co dodatkowo zmniejsza odczuwalność zabiegu.
Ile zabiegów należy wykonać?
Liczba zabiegów uzależniona jest od okolicy zabiegowej i celu kuracji. Seria to średnio 6-10 zabiegów, procedurę wykonuje się dwa razy w tygodniu przez 3-4 tygodnie. Na ciele zabieg trwa ok. 30 min., na twarzy ok. 15 min. Większość pacjentek zauważa pierwsze efekty już po drugim zabiegu.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Karboksyterapia jest metodą małoinwazyjną i jedną z najlepiej tolerowanych przez skórę. Dwutlenek węgla to gaz, który występuje naturalnie w naszym organizmie, stąd jest on bezpieczny dla skóry i całego organizmu. Zabieg można stosować o każdej porze roku.
Po zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się zaczerwienienie, obrzęk lub zasinienia i krwiaki.
Przeciwwskazania do karboksyterapii:
- Choroba niedokrwienna serca.
- Zapalenie zakrzepowe żył.
- Zakrzepica
- Niewydolność nerek.
- Nieleczone nadciśnienie.
- Udar.
- Jaskra
- Nieunormowana cukrzyca.
- Ciąża i karmienie piersią.
- Infekcje wirusowe i bakteryjne
- Gorączka.
Karboksyterapia - kto wykonuje zabieg?
W zależności od wskazań (kosmetyczne lub medyczne), zabieg jest wykonywany przez dermatologa lub kosmetologa.
Karboksyterapia w Warszawie - gdzie wykonać?
Zabieg karboksyterapii jest wykonywany w naszych dwóch Klinikach Elite w Warszawie. Pacjenci mają także możliwość skorzystania z konsultacji dermatologa, lekarza medycyny estetycznej, a także trychologa lub kosmetologa.
Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem w celu śledzenia aktualnych promocji.
- Cellulit
- Brak jędrności skóry
- Zmarszczki
- Rozstępy
- Wypadanie włosów, łysienie
- Problemy skóry głowy
- Lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej
- Cienie pod oczami
- Opadające powieki
- Łuszczyca
- Blizny pooperacyjne
- Trudno gojące się rany
- ciąża,
- niewydolność serca,
- niewydolność oddechowa,
- niektóre choroby nerek lub wątroby,
- zapalenie żył.
Cena zabiegu
Koszt zabiegu | Orientacyjny czas trwania zabiegu | Kto wykonuje zabieg? | Inwazyjny | Znieczulenie | Czas rekonwalescencji |
Od 100 zł | 10-30 min | Kosmetolog, fizjoterapeuta, pielęgniarka | Tak | Nie | 2-3 dni |