Modelowanie sylwetki

Masaże

Masaże

Masaż dedykowany osobom po zabiegach liposukcji (np. Slim Lipo lub Body Jet). Celem masażu jest przyspieszenie wchłaniania obrzęków i zmniejszanie stwardnień pozabiegowych a także zmniejszenie dyskomfortu. Cykl masaży rozpoczynamy po około 7 dniach od zabiegu a ich ilość uzależniona jest od okolicy zabiegowej i indywidualnej reakcji organizmu. Dodatkowo masaże przeplatamy zabiegiem karboksyterapii, by pobudzić krażenie w danej okolicy.

Masaże

Masaż klasyczny, relaksacyjny, aromaterapeutyczny

Masaż ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. W zależności od sytuacji masaż może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Ma on działanie przeciwbólowe, zwiększa odżywianie tkanek, przyspiesza regenerację mięśni oraz reguluje napięcie mięśniowe, a także zwiększa elastyczność i sprężystość włókien mięśniowych. W czasie masażu ciało rozluźnia się, a miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularnie wykonywany masaż wpływa na poprawę samopoczucia, pozytywnie oddziałuje na istniejące zmiany układu kostnego. Po zabiegu zmniejsza się napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż wpływa także na skórę, poprawiając jej wygląd poprzez lepsze dotlenienie i ukrwienie. Dodatkowe zastosowanie wybranych olejków eterycznych wzmaga procesy nie tylko w ciele ale także w duszy.

Masaż modelujący

Jest jedną z najintensywniejszych form masażu. W czasie zabiegu pacjent naprzemiennie napina i relaksuje mięśnie, co pobudza w nich przemianę materii oraz uaktywnia przepływ krwi i limfy. Tak duże pobudzenie pozwala na zmniejszenie tkanki tłuszczowej oraz wysmuklenie sylwetki a także na ujędrnienie skóry. Po zabiegu tego rodzaju mogą pojawić się zasinienia, które ustępują w przeciągu około 7 dni. Seria zabiegów to 5-10 w odstępach kilkudniowych.

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest masażem silnym i energicznym. Dedykowany jest osobom uprawiającym aktywność fizyczną a jego celem jest nie tylko usunięcie dużego zmęczenia po wysiłku , ale także przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego. Poprzez stosowanie masażu sportowego przyspieszeniu ulega proces likwidacji „zakwasów” – zespołu opóźnionej bolesności mięśniowej po wysiłku, a także następuje redukcja napięć mięśniowych bądź pobudzenie gojenia powstałych kontuzji. Dodatkową zaletą masażu z wykorzystaniem techniki izometrycznej jest wspomaganie treningu masy mięśniowej.

Drenaż limfatyczny

Specjalistyczny masaż przeznaczony do leczenia różnego rodzaju obrzęków. Poprzez zastosowanie delikatnych technik ręcznych zwiększeniu ulega przepływ płynu limfatycznego, co skutkuje udrożnieniem dróg przepływu chłonki, a co za tym idzie zmniejszeniem obrzęku. W dłuższym okresie czasu stosowanie drenażu pomaga w wytworzeniu zastępczych dróg krążenia limfy, co zapobiega nawrotom obrzęków. Tego rodzaju masaż polecany jest także osobom borykającym się z nadmiernym cellulitem czy pozbawioną jędrności skórą, gdyż dzięki niemu „otwierają się” tkanki i zwiększa się ich odżywienie.

Masaż kobiet w ciąży

Masaż może mieć zbawienny wpływ na samopoczucie przyszłej mamy, ale także na zmniejszenie napięcia mięśniowego i redukcję przeciążeń. Nie powinno się go jednak wykonywać u kobiet w pierwszym trymestrze, a także w ostatnim miesiącu ciąży. Niezbędna jest także pisemna zgoda lekarza prowadzącego ciążę. Przeciwwskazaniami do masażu u kobiet w ciąży są: stany zagrożenia poronieniem, krwawienia z dróg rodnych, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niedokrwistość, choroby serca, skazy krwotoczne, choroby nerek, trzustki oraz tarczycy a także wszelkie stany patologiczne ciąży.

Masaż kobiet po porodzie

Masaż w okresie poporodowym przyspiesza powrót do pełnej formy i aktywności fizycznej a także poprawia stan emocjonalny kobiety. Ma on także na celu wzmocnienie powłok brzusznych, ustabilizowanie kręgosłupa oraz zmniejszenie obrzęków. Masaż ten można bez obaw wykonywać u kobiet, u których ciąża i poród przebiegały prawidłowo. Jeśli występowały jakieś powikłania należy decyzję o rozpoczęciu masaży skonsultować ze swoim lekarzem. Cykl masaży można rozpocząć już 4-6 tygodni po porodzie a przebieg zabiegów ustalany jest indywidualnie dla każdej pacjentki.

Umów się na wizytę

 • Zalecenie lekarskie
 • Zespoły bólowe kręgosłupa
 • Intensywne treningi i wysiłek fizyczny
 • Stres, przemęczenie, nerwice, problemy z koncentracją
 • Gorączka
 • Żylaki i stany zapalne żył
 • Choroby na skórze, którym towarzyszą zmiany ropne i zapalne
 • Przerwana ciągłość skóry
 • Wrodzona łamliwość kości
 • Krwawienia, krwotoki lub możliwość ich wystąpienia
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Choroby zakaźne, infekcje
 • Choroby nowotworowe
 • Nadciśnienie tętnicze
 • Miażdżyca
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Menstruacja

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 99zł 30min-1h Kosmetolog, fizjoterapeuta nie nie brak

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności