Modelowanie sylwetki

Redukcja cellulitu

Redukcja cellulitu

Cellulit „skórka pomarańczy” – to określenia zmian skóry w postaci nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. Prawidłowe komórki tłuszczowe mają średnicę około 1-2 mm. U osób z cellulitem zdarzają się komórki o średnicy 10 razy większej. .Ponieważ substancje te są „limfonośne” nie mogą być usunięte z organizmu drogą krwi, a jedynie drogą układu limfatycznego.

Ale limfa nie krąży sama z siebie: krąży tylko, gdy człowiek się rusza, kiedy mięśnie uciskają ściany naczyń limfatycznych. Sprawne działanie pompy mięśniowej wymaga jednak przeciwstawiającego się im oporu ze strony prawidłowej tkanki łącznej.

Do niedawna cellulit uważano jedynie za defekt estetyczny, obecnie przyjmuje się, że jest to złożona niezapalna choroba określana jako obrzękowo – włóknisto – stwardnieniowa patologia tkanki skórnej.

Istnieje bardzo wiele przyczyn osłabienia tkanki łącznej a co za tym idzie cellulitu:

  • nieprawidłowa dieta
  • nadprodukcja żeńskich hormonów
  • syntetyczne hormony w pożywieniu
  • brak ruchu, siedzący tryb życia

Problem ten dotyka zarówno kobiet młodych jak i starszych, szczupłych i puszystych nie omijając również mężczyzn. Występuje przede wszystkim na biodrach, udach, pośladkach oraz brzuchu.

Z cellulitem można skutecznie walczyć, lecz aby się go pozbyć trzeba przystąpić do działania natychmiast po zaobserwowaniu pierwszych zmian. Podczas gdy w pierwszej fazie wystarczy odpowiednia dieta, ćwiczenia czy kosmetyki drenujące, tak w kolejnych fazach walkę zaleca się wspomagać specjalistycznymi zabiegami.

Zakrojone na światową skalę badania naukowe potwierdziły skuteczność zabiegów High-Care w walce z cellulitem. U około 90% pacjentów gabinetów kosmetycznych i lekarskich doszło, zdaniem pacjentów i terapeutów do zadowalającej poprawy stanu skóry. Odnotowano także istotną redukcję obwodu ud o 6,5 %, bioder o 5,4%, talii o 6,6% i pośladków o 5,9%.

Polecamy również zabiegi HI-TECH z wykorzystaniem m.in. Icoone Laser, fali uderzeniowej Liposhock, lasera Body-mix, karboksyterapii czy fal radiowych.
Bardzo dobre efekty przynoszą również zabiegi wspomagające takie jak bandaże Arosha czy mezoterapia.

Umów się na wizytę

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności