Modelowanie sylwetki

Zabiegi na cellulit

Zwany skórką pomarańczową, albo fachowo lipodystrofią, cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Jego efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder i pośladków, a często także kolan czy ramion. Problem pojawia się zazwyczaj tuż po okresie dojrzewania i dotyka większości kobiet.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit powstaje wskutek zaburzeń w przepływie krwi i limfy, które prowadzą do odkładania i gromadzenia produktów ubocznych (toksyn) z przemiany materii. Zatrzymane toksyny wpływają na metabolizm w tkankach, który z kolei odpowiada za rozrost tkanki tłuszczowej. W swej budowie tkanka tłuszczowa poprzedzielana jest tkanką łączną. Gdy komórek tłuszczowych przybywa, tłuszcz właśnie z powodu przegradzających go włókien tkanki łącznej zaczyna nabierać pofałdowanej struktury, która określana jest przez nas mianem skórki pomarańczowej. Co ciekawe, przegrody z tkanki łącznej u kobiet ułożone są prostopadle do powierzchni skóry, przez co bardziej się „wypychają”. U mężczyzn tkanka łączna jest grubsza i biegle skośnie względem skóry, dlatego u panów ten cellulit jest rzadkością. Z problemem tym można walczyć za pomocą zabiegów powodujących rozbijane komórek tłuszczowych i usprawniających krążenie krwi oraz limfy.

Oczywiście powstawanie skórki pomarańczowej związane jest nie tylko z budową tkanki tłuszczowej i łącznej, ale także z aktywnością hormonalną. Jedne kobiety są bardziej podatne na jej powstawanie, inne mniej. Co ważne, cellulit nie jest cechą jedynie osób posiadających nadwagę. Może występować on również u kobiet szczupłych.

W zwalczeniu tego problemu estetycznego pomogą specjalistyczne, nieinwazyjne zabiegi na cellulit. Przyniosą one jeszcze lepsze i trwalsze rezultaty, jeżeli zadbamy o zdrowy tryb życia. Zbilansowane odżywianie i systematyczna aktywność fizyczna pozwolą zapobiegać nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej w newralgicznych miejscach.

Dostępny jest szeroki wybór różnorodnych zabiegów na cellulit, w których wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania, takie jak fale ultradźwiękowe, promieniowanie laserowe czy niskie temperatury. Są nieinwazyjne, bezbolesne, nie wymagają znieczulenia ani rekonwalescencji.

Oto zabiegi na cellulit wykonywane w naszych klinikach:

  • multi mikropęcherzykowa stymulacja I-COONE, to mechaniczny masaż z podciśnieniem, którego efektem jest redukcja cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej.
  • I-LIPO – zmniejszanie objętości komórek tłuszczowych wykorzystanie lasera diodowego.
  • NEW ULTRASHAPE VDF – wykorzystujące technologię fal ultradźwiękowych, które rozbijają komórki tłuszczowe. Zostają one następnie wydrenowane i usunięte z organizmu przez wątrobę.
  • ACCENT V Shape – łączące fale radiowe i ultradźwięki.

W ramach zabiegów modelujących sylwetkę proponujemy zróżnicowaną terapię zwalczania cellulitu HIGH-CARE, która obejmuje:

  • Body Wrapping – czyli owijanie ciała z zastosowaniem kremu cynamonowego,
  • SPM – masaż próżniowy,
  • Slide Styler – mechaniczny drenaż limfatyczny,
  • Body Star – elektrostymulację
  • Iono Care – tlenoterapię,
  • Sono Care – ultradźwięki.

Zabiegi mogą występować pojedynczo lub w pakiecie, a ich efektem jest redukcja cellulitu, nawilżenie, wygładzenie oraz ujędrnienie skóry na problematycznym obszarze.

Wykonujemy również zabiegi specjalnymi bandażami Arosha na okolicę nóg lub ud i brzucha oraz kompleksowy zabieg antycellulitowy GREEN COFFEE BODY WRAP, którego celem jest zwalczanie podskórnych depozytów tkanki tłuszczowej.

Efektem proponowanych zabiegów jest redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej, wygładzenie powierzchni ud, bioder, pośladków czy brzucha, redukcja rozstępów, cellulitu oraz ogólna poprawa kondycji skóry i jędrności ciała oraz wymodelowanie sylwetki. Opisane metody są nieinwazyjne i mogą być zastosowane u większości pacjentów. Decyzja co do zastosowania konkretnego sposobu działania podejmowana jest podczas wizyty konsultacyjnej poprzedzającej terapię, w oparciu o analizę stanu skóry, preferencji, przeciwwskazań oraz oczekiwań pacjenta.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 110zł Od 30min Kosmetolog, fizjoterapeuta nie nie brak

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone