Przeszczep włosów

Inteligentny przeszczep włosów

Inteligentny przeszczep włosów

Zauważyłeś, że linia Twoich włosów powoli się cofa? Przeraża Cię problem łysienia i utrata twarzowej fryzury? Chcesz poczuć się młodziej i odzyskać pewność siebie? Klinika ELiTE Centrum Laseroterapii zaprasza do naszych oddziałów w Warszawie na konsultacje i skorzystanie z robotycznego zabiegu przeszczepu włosów. Wykorzystujemy najbardziej zaawansowaną metodę przeszczepu włosów na świecie. Zabieg przeprowadzamy z wykorzystaniem najnowszej generacji robota. Twoja fryzura odzyska dawny blask, a Ty znów będziesz cieszyć się gęstymi, zdrowymi i pięknymi włosami.

przeszczep włosów Turcja umów wizytę

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

przeszczep włosów Warszawa

Statystyki pokazują, że nawet 60% mężczyzn, którzy ukończyli 35. rok życia zaczyna mieć problemy z nadmierną utratą włosów. W grupie 50+ jest to już nawet 85% panów borykających się z cienką i przerzedzoną fryzurą. Problem łysienia najczęściej dotyka mężczyzn i potrzeba leczenia kojarzona jest właśnie z nimi. Warto jednak podkreślić, że utrata włosów dotyczy także pań – nawet u co 3 kobiety w pewnym wieku fryzura staje się nadmiernie przerzedzona. Po okresie menopauzy około 75% pań zaczyna odczuwać skutki nadmiernego wypadania włosów. Leczenie łysienia jest wtedy jedynym sposobem, aby nie tylko poprawić urodę, ale i odzyskać pewność siebie oraz cieszyć się wymarzonym wizerunkiem.

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą:

 • uwarunkowania genetyczne
 • skutek przyjmowania leków (np. hormonalnych)
 • choroby zakaźne
 • choroby układowe
 • choroby samych włosów i skóry głowy

Robotyczny przeszczep włosów – Twoja szansa na odzyskanie utraconych włosów

W Klinice ELITE pomagamy Pacjentom pokonać łysienie. Jako jedni z niewielu w Polsce wykonujemy robotyczne przeszczepy włosów. Dysponujemy najnowszej generacji  robote, który stanowi najnowszą światową metodę transplantacji włosów. Technika ta powstała w USA gdzie robot stał się prawdziwym hitem wśród Pacjentów usiłujących dotąd bezskutecznie wyleczyć łysienie. Przeszczep włosów z wykorzystaniem tej technologii jest nie tylko bardzo skuteczny, ale i komfortowy dla Pacjenta.

Jak przygotować się do zabiegu transplantacji włosów?

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem. Specjalista przeprowadzi wywiad na temat problemów z łysieniem, uwarunkowań genetycznych w rodzinie oraz ogólnego stanu zdrowia. Następnie zleci szereg potrzebnych badań (m.in. morfologię i kreatyninę). Z wynikami badań należy ponownie zgłosić się do lekarza, który może zlecić suplementację i uzupełnienie witamin oraz odstawienie zażywania niektórych leków. Lekarz podejmuje również decyzję, kiedy można rozpocząć przeszczep włosów, objaśnia Pacjentowi, jak ma postępować dzień przed zabiegiem oraz w czasie rekonwalescencji po nim.

Jak postępować po przeszczepie włosów?

Okolica, z której pobrano mieszki włosowe najczęściej goi się już w tydzień. W tym czasie strupki po pobranych włosach oddzielają się, a odrastające włosy zaczynają pokrywać okolicę przeszczepu. Okres rekonwalescencji wynosi około 5-14 dni. Pacjent powinien wtedy unikać wysiłku fizycznego. Ważne jest, aby nie wykonywać zajęć sprzyjających zaburzeniu i zakażeniu miejsc przeszczepu. Najlepiej jest nosić obcisłe nakrycie głowy i uważać, aby nie uszkodzić delikatnej skóry. Okolicę biorczą należy nawilżać solą fizjologiczną.

Cennik przeszczep włosów

Przeszczep manualnyPrzeszczep robotyczny Artas iX
Małe zakolaod 11 900 złod 16 900 zł
Duże zakolaod 14 900 złod 19 900 zł
Obniżenie linii włosówod 12 000 złod 17 000 zł
Przeszczep „korony” czubek głowyod 14 900 złod 19 900 zł

Co warto wiedzieć o zabiegu?

Przeszczep włosów wykonywany jest przez robota, w asyście lekarza i zespołu medycznego. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, a cały zabieg trwa od około 4 do 8 godzin (w zależności od stopnia łysienia). Aby uzyskać widoczne efekty, wystarczy 1 zabieg.

Zaawansowany przeszczep robotem
nowej generacji pozwala:

1
uzyskać doskonałe efekty – nowe włosy odrastają po kilku miesiącach, fryzura prezentuje się pięknie i naturalnie, a rezultat jest trwały,
2
uniknąć widocznych szwów, blizn i innych śladów,
3
uniknąć przypadkowego uszkodzenia istniejących włosów przez lekarza podczas pobierania i implantacji,
4
dzięki wysokiej rozdzielczości robot wybiera do przeszczepu najlepsze zespoły mieszków włosowych, zmniejszając ryzyko błędu ludzkiego,
5
system precyzyjnie określa miejsca docelowej implantacji, wszczepia przygotowane grafty jednocześnie chroniąc istniejące włosy przed uszkodzeniem,
6
zminimalizować ból w czasie przeszczepu i po nim,
7
uniknąć nieprzyjemnych objawów w okolicy blizny, która powstaje po tradycyjnym zabiegu,
8
szybko powrócić do stałych zajęć – rekonwalescencja trwa od 5 do około 14 dni i nie wymaga bardzo szczególnych środków ostrożności.

Umów się na wizytę

Zabieg przeznaczony jest przede wszystkim dla Pacjentów z łysieniem androgenowym. Jest to problem dotykający głównie mężczyzn w średnim wieku. Czasami może pojawić się jednak już około 18-20 roku życia i stanowić ogromne źródło stresu dla młodych osób, którym szczególnie zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Nadmierne wypadanie włosów może prowadzić nie tylko do kompleksów, ale także poważnej depresji. Po zabiegu należy kontynuować leczenie, aby zapobiegać postępowaniu problemowi.

Przeciwwskazaniem do przeszczepu włosów robotem Artas iX są:

 • stany zapalne i ropne skóry głowy,
 • ciężkie choroby ogólne (przede wszystkim cukrzyca i schorzenia układu krążenia),
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • uczulenia na środki znieczulające,
 • przyjmowanie niektórych leków (gdy jest to możliwe, lekarz może zalecić chwilowe przerwanie terapii farmaceutykami przed zabiegiem lub zmienić ją na inne środki),
 • brak miejsc ze zdrowymi włosami, z których robot pobiera mieszki włosowe.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Ustalana podczas konsultacji 4-8h Lekarz, zespół medyczny Tak Tak miejscowe 1 tydzień

Efekty zabiegu

Przeszczepione włosy wypadają, a w ciągu kilku miesięcy wyrastają nowe. Łysina przestaje być widoczna, a Pacjent może cieszyć się nową fryzurą. Pełny efekt transplantacji włosów widoczny jest po około 9 miesiącach.

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności