Przeszczep włosów

Mezoterapia

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa skóry głowy to metoda polegająca na ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami leczniczymi wzmacniającymi cebulki i odżywiającymi włosy. Mezoterapia igłowa włosów skutecznie powstrzymuje proces wypadania włosów, pomaga również w procesie odrastania włosów. Zabieg polecany jest zarówno mężczyznom, jak też kobietom mającym problemy z łysieniem i wypadaniem włosów

Przebieg mezoterapii igłowej głowy

Zabieg poprzedza wykonanie wywiadu medycznego. Przygotowana w ten sposób skóra głowy poddawana jest mezoterapii igłowej polegającej na przeprowadzeniu serii bardzo płytkich wstrzyknięć koktajlu ze składnikami aktywnymi do skóry głowy. Pojedynczy zabieg trwa około 30 minut. Mezoterapię igłową na włosy wykonuje się w seriach, których liczba oraz częstotliwość zależą od potrzeb pacjenta oraz stosowanego preparatu.

Mezoterapia skóry głowy

Do zabiegu mezoterapii skóry głowy wykorzystuje się m.in. preparat, którego opatentowana formuła zawiera 7 peptydów i kwas hialuronowy. Dawka podanego preparatu utrzymuje się w skórze jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu, powodując powolne uwalnianie się składników. Efektem podania jest zahamowanie wypadania włosów, stymulacja wzrostu nowych oraz odżywienie mieszków włosowych.

Kolejny preparat wykorzystywany do mezoterapii skóry głowy to koktajl kwasu hialuronowego i kompleksu biorewitalizującego. Dzięki zawartości czynnika wzrostu EGF oraz innych składników stymulujących mieszki włosowe, skóra głowy jest odżywiona, co zapobiega wypadaniu włosów.

Czy zabieg mezoterapia igłowej skóry głowy jest bolesny?

Zabieg mezoterapii skóry głowy jest bardzo mało bolesny. Pacjent może odczuwać dyskomfort, którego poziom uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji. Istnieje możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego.

Rekonwalescencja po mezoterapii skóry głowy

Po zabiegu mezoterapii skóry głowy mogą być widoczne minimalne strupki i zaczerwienienie, które znikają po kilku dniach po zabiegu. Nie należy korzystać z sauny i basenu przez 24 godziny od mezoterapii. Nie wskazane jest również stosowanie w tym okresie kremów, lakierów do włosów oraz innych środków do stylizacji.

Efekty mezoterapii skóry głowy

Pierwszych efektów mezoterapii skóry głowy można spodziewać się po około 2 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu. Zauważalna jest wtedy znaczna redukcja objawów wypadania włosów. Po kolejnych zabiegach można zaobserwować stopniowe odrastanie włosów, zwiększanie grubości włosów, a także nawilżenie i odżywienie włosów oraz skóry głowy. Nowe włosy pojawiają się po 2-3 miesiącach po wykonaniu mezoterapii skóry głowy.

Umów się na wizytę

 • Wypadanie włosów spowodowane słabym krążeniem
 • Wypadanie włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się
 • Wypadanie włosów spowodowane zmianami hormonalnymi
 • Wypadanie włosów spowodowane ciążą i laktacją
 • Wypadanie włosów spowodowane nadmiernym stresem
 • Łysienie plackowate
 • Łysienie androgenowe
 • Osłabione włosy
 • Stany zapalne i infekcje skórne
 • Choroby nowotworowe
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • Cukrzyca
 • Alergia
 • Menstruacja
 • Ciąża i karmienie piersią

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 450 zł 20 min Lekarz, kosmetolog Tak Nie 2-3 dni

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności