Urologia

Urologia

Urologia

Urologia to dział medycyny, która zajmuje się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo-płciowego u mężczyzn, jak i u kobiet. Niestety, ze względu na swoją specyfikę układ moczowo-płciowy często narażany jest na infekcje. Rola samego układu moczowego polega głównie na odprowadzaniu zbędnych produktów przemiany materii z organizmu. Co za tym idzie, dzięki temu usuwane są wszelkie zbędne toksyny i inne substancje o stężeniu przekraczającym normalne zapotrzebowanie organizmu.

Z konsultacji urologicznych powinni korzystać nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, które zmagają się z problemami układu moczowego. Głównymi wskazaniami do takiej wizyty są takie objawy, jak:

  • nietrzymanie moczu,
  • ból podczas oddawania moczu,
  • dyskomfort w obrębie układu moczowego,
  • ból w dolnej części pleców,
  • parcie na pęcherz,
  • ból jąder,
  • obrzęk jąder,
  • zbyt mała ilość oddawanego moczu,
  • zbyt częsta ilość oddawanego moczu (powyżej siedmiu razy w ciągu doby),
  • zauważone nieprawidłowości w wydalanym moczu – krwiomocz, mocz spieniony, mocz o ciemnej barwie, białkomocz, obecność ropy w moczu.

W Klinice Elite wykonujemy wiele zabiegów dla Panów, które pomogą naszym Pacjentom zachować zdrowie oraz odzyskać pewność siebie. Zaliczamy do nich przede wszystkim takie zabiegi, jak:

Powiększanie penisa własną tkanką tłuszczową

Lipofilling penisa polega na zwiększeniu jego długości, a także obwodu z pomocą własnej tkanki tłuszczowej. Jest to obecnie najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda powiększania penisa, która pozwala osiągnąć w pełni zadowalający i szybki efekt, zarówno jeśli myślimy o kwestii wizualnej, jak i funkcjonalnej – osiągnięciu pełnej satysfakcji z życia seksualnego.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Jest to druga metoda na powiększenie penisa, która również cechuje się przede wszystkim bezpieczeństwem i skutecznością. Jest to mało inwazyjny sposób, który nie tylko wydłuży, ale i zwiększy obwód prącia. Zabieg wykonywany jest z użyciem kwasu hialuronowego, czyli substancji naturalnie występującej w naszym organizmie. Uzyskany efekt jest naturalny i długotrwały.

Obrzezanie

Jest to drobny zabieg chirurgiczny, który polega na całkowitym lub częściowym usunięciu nadmiaru napletka. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Następnie zakładane są rozpuszczalne szwy zbliżające blaszki napletka po uprzednim wykonaniu hemostazy. W pierwszych 24 godzinach po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk prącia i moszny, jednakże z każdym kolejnym dniem ten stan powinien ustępować. Niemniej jednak zasinienie może utrzymać się nawet kilka tygodni.

Zabieg usunięcia stulejki

Stulejka jest dość powszechnym problemem w przypadku mężczyzn, który polega na defekcie anatomicznym (nabytym lub wrodzonym) w postaci zwężenie otworu napletka. To z kolei uniemożliwia jego prawidłowe odprowadzenie z żołędzia prącia. Stulejka ponadto powoduje dyskomfort i ból podczas czynności higienicznych, jak i stosunku seksualnego. Może mieć również negatywny wpływ na wzwód.

Zabieg usunięcia stulejki jest procedurą chirurgiczną, która nazywana jest plastyką napletka. U niektórych Pacjentów zalecane jest z kolei obrzezanie, czyli całkowite lub częściowe wycięcie napletka.  Sam zabieg trwa około godzinę i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Zadaniem lekarza jest poszerzenie ujścia otworu napletka poprzez dokonanie podłużnych nacięć w jednym lub w kilku miejscach, wzdłuż osi prącia. Po odpowiednim uformowaniu skóra zostaje zszyta. Na koniec Pacjent ma założony opatrunek, który należy wymieniać raz na dobę. Mężczyzna w czasie trwania rekonwalescencji powinien utrzymywać penisa w pozycji pionowej, co pozwala na szybszy powrót organu do formy.

Nakłucie i opróżnienie wodniaka jądra pod kontrolą USG

Jest to małoinwazyjny i niewymagający pobytu w szpitalu zabieg, który polega na odsączeniu nagromadzonego w mosznie płynu w znieczuleniu miejscowym, pod kontrolą USG. Punkcja odbywa się za sprawą niewielkiego nakłucia przez skórę moszny w celu pobrania próbki tkanki oraz opróżnienia ogniska chorobowego. Zabieg jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych i co ważne, Pacjent bezpośrednio po jego wykonaniu może powrócić do domu i swoich codziennych obowiązków. Sam wodniak jądra jest gromadzącym się płynem surowiczym pomiędzy osłonkami jądra. Dochodzi do niego na skutek nadmiernego wytwarzania płynu lub zaburzonego wchłaniania płynu przez osłonki jądra. Towarzyszą temu najczęściej dolegliwości bólowe oraz trudności przy chodzeniu.

Plastyka/wycięcie krótkiego wędzidełka

Wędzidełko to niewielki, umiejscowiony na spodniej części prącia fragment skóry, który łączy żołądź z napletkiem. Z fizjologicznego punktu widzenia, wędzidełko pozwala na ściągnięcie napletka za żołądź – zarówno w stanie spoczynku, jak i we wzwodzie. Jeśli mamy jednak do czynienia ze zbyt krótkim wędzidełkiem, to wówczas mężczyzna może odczuwać dyskomfort i ból podczas stosunku seksualnego. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do naderwania lub zerwania wędzidełka. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem może okazać się plastyka krótkiego wędzidełka – zmiana dostrzegalna jest natychmiast po zabiegu, choć na ostateczny efekt musimy poczekać około dwa tygodnie od zabiegu.

Usunięcie grudek perlistych prącia

Grudki perliste prącia są zmianami w obrębie prącia, będącymi wariantem anatomicznym u 15-50% mężczyzn. U niektórych młodych mężczyzn bywają one przyczyną niepokoju i powodem zgłaszania się do lekarza. Nierzadko mylnie utożsamiane są z chorobami przenoszącymi drogą płciową. Leczenie w tym przypadku nie jest konieczne, ale ze względów estetycznych możemy poddać się zabiegowi usunięciu grudek perlistych za pomocą lasera CO2, czy też elektrokoagulacji.

Wycięcie kaszaka moszny lub innej zmiany skórnej

Kaszak moszny zaliczany jest do łagodnych nowotworów skóry. Jest to torbiel gruczołu łojowego, który często lokalizuje się w obrębie skóry moszny. Najczęściej ma on postać gładkich i elastycznych guzków o barwie skóry. Otacza się żółtym zabarwieniem, a niekiedy na jego szczycie możemy zauważyć ciemny punkt. Leczenie polega na chirurgicznym wycięciu kaszaka wraz z torebką.

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności