Urologia

Plastyka wycięcie krótkiego wędzidełka

Plastyka wycięcie krótkiego wędzidełka

Wędzidełko jest to umiejscowiony na spodniej części prącia fragment skóry łączący żołądź z napletkiem. W sytuacji fizjologicznej wędzidełko umożliwia ściągnięcie napletka za żołądź zarówno w stanie spoczynku jak i we wzwodzie. W przypadku występowania zbyt krótkiego wędzidełka mężczyzna może odczuwać ból i dyskomfort podczas stosunku seksualnego. W skrajnych przypadkach może dojść do jego naderwania lub zerwania, które skutkują krwawieniem i silnym bólem. Czasem zbyt krótkie wędzidełko powoduje zaciąganie szczytu żołędzi w dół co może powodować dyskomfort estetyczny.

Przygotowanie do zabiegu

Pacjent jest kwalifikowany do zabiegu po uprzedniej konsultacji urologicznej.

Wskazana jest depilacja.

Podczas kwalifikacji do zabiegu należy zgłosić ewentualne przyjmowanie jakichkolwiek leków, w szczególności zmieniających krzepliwość krwi oraz stwierdzone zaburzenia krzepnięcia i uczulenia na leki.

Efekty

Zmiana dostrzegalna jest natychmiast po zabiegu jednak ostateczny efekt widoczny jest po okresie rekonwalescencji, czyli około 2 tygodniach.

Przebieg zabiegu

W znieczuleniu miejscowym, po uprzednim odkażeniu miejsca operowanego lekarz rozcina wędzidełko za pomocą lasera CO2. Zastosowanie noża laserowego skraca czas trwania zabiegu oraz zmniejsza ryzyko krwawienia i konieczności zakładania szwów. Użycie techniki laserowej znacząco wpływa na przebieg rekonwalescencji oraz zapewnia mniejsze dolegliwości pozabiegowe. Cała procedura wraz ze znieczuleniem trwa około 20 minut. Zastosowanie znieczulenia w postaci maści ogranicza urazowość zbiegu oraz nieprzyjemne odczucia z nim związane. Czasem może jednak zajść konieczność założenia pojedynczych, rozpuszczalnych, miękkich szwów.

Umów się na wizytę

  • krótkie wędzidełko powodujące dyskomfort podczas stosunku seksualnego
  • krótkie wędzidełko skutkujące dyskomfortem estetycznym

W pierwszych kilku dniach po zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie z miejsca operowanego dlatego zalecane jest stosowanie jałowych opatrunków wkładanych do obcisłej bielizny. Okolica operowana może być zaczerwieniona, zasiniona, obrzęknięta. Przez ok. 2 tygodnie (czasem dłużej, zależnie od indywidualnych czynników) należy wstrzymać się od aktywności seksualnej. Lekarz wykonujący zabieg odpowie na wszystkie pytania dotyczące zaleceń po zabiegu i udzieli dokładnych wskazówek dotyczących postępowania pozabiegowego.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
 1 100 zł Około 30 min Urolog Tak Tak miejscowe lub sedacja 1 tydzień

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(więcej)
(więcej)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(więcej)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(więcej)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności